Pogoji za prodajo na sejmu "Prvi ponedeljek" v Murski Soboti

3. 6. 2021

Komunala, javno podjetje d.o.o. kot organizator sejmov v Mestni občini Murska Sobota obvešča prodajalce na sejmu "Prvi ponedeljek" v Murski Soboti, da se glede na objavljeni odlok Vlade, o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potroönikom v RS z dne 27.5.2021, sejemska dejavnost oziroma ponujanje in prodaja blaga in storitev na sejmu lahko izvaja pod pogojem testiranja, cepljenja oziroma prebolelosti prodajalcev (zaposlenih).

Prodajalci lahko svoje blago in storitve nudijo le pod pogojem, da so enkrat tedensko testirani na virus SARS-CoV-2 s hitrim testom ali s PCR testom, če je rezultat testa negativen.

Prodajalcem testiranja ni potrebno opravljati, če imajo dokazilo o cepljenju zoper COVID-19, s katerim dokazujejo, da je od prejema:
- drugega odmerka cepiva Comirnaty proizvajalca Biontech/Pfizer preteklo najmanj sedem dni,
- cepiva COVID-19 Vaccine proizvajalca Moderna najmanj 14 dni,
- cepiva Sputnik V proizvajalca Russia's Gamaleya National Centre of Epidemiology and Microbiology najmanj 14 dni,
- cepiva Corona Vac proizvajalca Sinovac Biotech najmanj 14 dni ali cepiva COVID-19 Vaccine proizvajalca Sinopharm najmanj 14 dni,
- prvega odmerka cepiva Vaxzevria (COVID-19 Vaccine) proizvajalca AstraZeneca ali cepiva Covishield proizvajalca Serum Institute of India/AstraZeneca preteklo najmanj 21 dni,
- odmerka cepiva COVID-19 Vaccine Janssen proizvajalca Johnson in Johnson/Janssen-Cilag preteklo najmanj 14 dni.

Prav tako ni potrebno testa opraviti prodajalcem, ki imajo:
- dokazilo o pozitivnem rezultatu testa PCR, ki je starejši od 10 dni, razen, če zdravnik presodi drugače, vendar ni starejši od šest mesecev,
- potrdilo zdravnika, da so prebolele COVID-19 in od začetka simptomov ni minilo več kot šest mesecev,
- dokazila o tedenskem testiranju in dokazila iz prejönje toéke tega odstavka in so se v obdobju, ki ni daljše od osmih mesecev od pozitivnega rezultata testa PCR oziroma od začetka simptomov, cepile z enim od cepiv iz 1. točke tega odstavka, pri čemer v primeru cepiv iz prve in druge alineje tega odstavka zadostuje en odmerek. Zaščita se vzpostavi z dnem cepljenja.

Pri izvajanju sejemske dejavnosti bo organizator zagotovil enosmerno gibanje obiskovalcev.
KOMUNALA, javno podjetje d.o.o.

Podrobnosti najdete v priloženem dokumentu.